Flota System Blog

Odkryj historie z naszych udanych projektów z zakresu monitoringu GPS, alarmów samochodowych, systemów monitoringu wizyjnego i alarmów domowych. Poznaj wyzwania, z jakimi się mierzymy, gdy dostosowujemy rozwiązania do unikalnych potrzeb naszych klientów. Bądź na bieżąco z naszym blogiem i zainspiruj się naszymi sukcesami w dziedzinie bezpieczeństwa. Dołącz do naszej społeczności i poznaj najlepsze praktyki w instalacjach. 

Zdalny odczyt TACHOGRAFU

Zdalny odczyt tachografu – jak to możliwe?

  • Tradycyjnie sczytywanie tachografu polega na ręcznym pobraniu informacji zapisywanych przez urządzenie. Jest to dość kłopotliwe i czasochłonne, szczególnie przy dużej flocie. Problem może też stanowić przechowywanie danych. Rozwiązaniem jest metoda zdalna – znacznie wygodniejsza i szybsza.
  • Zdalny odczyt tachografu jest możliwy, jeśli firma korzysta z systemu monitoringu Flota System. To niezwykle funkcjonalne i przydatne rozwiązanie. Wystarczy zamontować w każdym z monitorowanych pojazdów specjalny lokalizator GPS wyposażony w kartę SIM. Kompleksowa usługa obejmuje też w ramach abonamentu dostęp do oprogramowania, które umożliwia znacznie efektywniejsze zarządzanie flotą i zdalne sczytywanie karty kierowcy oraz danych z tachografu. Pliki można pobierać w dowolnym momencie zarówno na postoju, jak i podczas jazdy. Pojazd nie musi być uruchomiony, aby dokonać odczytu.
  • Zdalny odczyt tachografu to nie tylko wygoda i oszczędność czasu. To również zdecydowanie łatwiejsza analiza danych. Dzięki temu firma zyskuje przejrzysty dostęp do informacji pomagających zarządzać flotą i pracą kierowców oraz optymalizować działania. Ponadto cały proces odczytywania danych można zautomatyzować, co pomaga dotrzymać wymaganych prawem terminów i dodatkowo ułatwia pracę.

Zdalne sczytywanie tachografu – zalety

  • Zaawansowany system monitoringu floty daje bardzo szerokie możliwości w różnych obszarach związanych z zarządzaniem pojazdami i ich pracą. Dotyczy to również sczytywania tachografu. Oprogramowanie może przypominać o konieczności pobrania danych lub wręcz automatycznie je odczytywać w określonych odstępach czasu. Dzięki temu przestrzeganie terminów nie wymaga żadnego wysiłku. Zapewnia to znaczne odciążenie pracowników – kierowców i osób zarządzających flotą. Tym samym zyskują więcej czasu na realizację najważniejszych zadań. Ponadto rozliczanie czasu pracy kierowców i kontrolowanie, w jaki sposób są wykorzystywane samochody służbowe, stają się znacznie łatwiejsze.
  • Zdalne sczytywanie karty kierowcy i danych z tachografu to proces nie tylko wygodny, ale również bardzo bezpieczny. Wybierając wysokiej jakości system, taki jak Flota System , zyskujesz pewność, że wszelkie dane są szyfrowane i zabezpieczone przed niepowołanym dostępem.
  • Ponadto użycie lokalizatorów GPS wraz z odpowiednim oprogramowaniem wiąże się z wieloma innymi zaletami – pomaga kontrolować zużycie paliwa, przeglądy, efektywność pracowników i wiele innych. Zapewnia możliwość efektywnego planowania tras i bieżącej kontroli lokalizacji każdego z pojazdów należących do floty. Stanowi też zabezpieczenie na wypadek kradzieży, pomagając szybko zlokalizować i odzyskać pojazd.

Montaż

  • Instalując nasze urządzenia korzystamy z fabrycznie przeznaczonych do tego złącz FMS (Interfejs FMS ang. „Fleet Management Systems” to umożliwiający dostęp do danych pojazdu znormalizowany interfejs, który jest zwykle dostępny wyłącznie z poziomu systemu wewnętrznej magistrali pojazdu. Sześciu wiodących europejskich producentów samochodów ciężarowych Daimler, Man, Scania, Volvo, Renault, DAF i Iveco w 2002 r. zdecydowały się obsługiwać tzw. normę FMS, która umożliwia dostęp do danych pojazdu niezależnym aplikacjom producenta i aplikacjom stron trzecich) wskazanych przez producenta pojazdu i tym samym nie ingerujemy w żaden sposób w instalację pojazdu.
Udostępnij ten wpis:

Powiązane wpisy