Monitoring GPS samochodów prywatnych

Firma Flota System wdraża systemy monitorowania GPS w samochodach prywatnych. Nasze systemy radykalnie zmniejszają szansę kradzieży auta, pozwalają na stały dostęp do informacji na temat stanu samochodu oraz parametrów jazdy, a także pozwalają obniży stawkę polisy ubezpieczeniowej. Wybieramy optymalny lokalizator dla danego pojazdu. Wszystko solidnie, sprawnie i za rozsądną cenę.

Jak działa monitoring GPS pojazdów

Lokalizatory Flota System są w stanie dokładnie określić położenie samochodu z precyzją nawet do 5 metrów, co stanowi tylko jeden z wielu możliwych do kontroli. Praca systemów monitoringu pojazdów Flota System opiera się na dwóch kluczowych technologiach: GPS i GSM. Technologia GPS korzysta z danych satelitarnych do określenia położenia pojazdu. Urządzenie łączy się z komputerami pojazdu poprzez magistralę CAN i pozwala na monitorowanie wielu parametrów ilustrujący bieżący stan pojazdu. Urządzenie montowane jest w trudnym do znalezienia, niewidocznym miejscu. Współpracujące z lokalizatorem oprogramowanie może zaalarmować właściciela auta w przypadku zaistnienia wcześniej określonych zdarzeń, takich jak zmiana miejsca czy przekroczenie zadanej prędkości.

Pełna kontrola stanu pojazdu

Dzięki integracji urządzeń monitorujących Flota System z pojazdem, możliwa jest jego kontrola zdalna oraz monitorowanie wielu parametrów, takich jak na przykład:

Urządzenie lokalizujące wczytuje z podzespołów pojazdu następujące dane:

 • stan paliwa
 • informacje dostępne przez magistralę CAN,
 • stan korka wlewu paliwa (informacja o otworzeniu/zamknięciu),
 • informacje z tachografu,
 • parametry pracy WEBASTO,
 • stan zapłonu (możliwość odcięcia),
 • stan drzwi lub strefy załadunkowej w pojeździe,
 • temperatura w pojeździe,
 • tryb jazdy – służbowa/prywatna na podstawie przełącznika,
 • otwarcie pokrywy silnika,
 • prędkość,
 • uruchomienie silnika,
 • kontrola zapięcia pasów bezpieczeństwa,
 • napięcie akumulatora,
 • stan fabrycznego alarmu (m. in. informacja o załączeniu syreny).

W efekcie właściciel pojazdu ma możliwość:

 • śledzenia aktualnej pozycji i prędkości jazdy,
 • zdalnego sterowania zamkiem centralnym drzwi,
 • monitorowania obecności z wykorzystaniem RFID,
 • identyfikacji i/lub autoryzowanie kierowcy,
 • zdalnego sterowania np. poprzez blokadę rozrusznika,
 • ocenę stylu jazdy kierowcy (eco-driving).

Następnie, za pomocą sieci komórkowej, zebrane dane przesyłane są do serwerów. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe analizuje otrzymane informacje i zapisuje je bezpośrednio w Twojej bazie danych. Dzięki temu możesz nie tylko na bieżąco wiedzieć co dokładnie dzieje się z Twoim samochodem, ale w razie potrzeby sięgnąć do danych historycznych.

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

monitoring gps samochód prywatny

Zastosowania monitoringu GPS w samochodzie prywatnym

Monitorowanie pojazdów za pomocą GPS jest stosowane w wielu dziedzinach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Warto wymienić najważniejsze zastosowania tej technologii:

 • PRZECIWDZIAŁANIE KRADZIEŻY –Właściciel może blokować nieautoryzowane uruchomienie pojazdu, zabezpieczając go w ten sposób przed kradzieżą; możliwe jest uzyskanie informacji o zmianie pozycji samochodu, otwarciu pokrywy silnika ; poprawa efektywności jazdy.
 • NIŻSZA CENA POLISY UBEZPIECZENIOWEJ – WIele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki sięgające aż 50% w przypadku instalacji systemu monitoringu GPS.
 • BEZPIECZEŃSTWO MŁODYCH KIEROWCÓW – Wielu rodziców chciałoby udostępnić samochód swemu dziecku, jednak ma obawy czy 20-21 kierowca będzie się zachowywał w sposób odpowiedzialny za kierownicą. Rozwiązaniem jest właśnie system monitorowania GPS. Młody kierowca mając świadomość, że jego poczynania są monitorowane i że rodzice otrzymają powiadomienie w razie przekroczenia prędkości, zmieniają styl jazdy na znacznie bezpieczniejszy. Mogą się również liczyć zagrożeniem unieruchomienia samochodu zdalnie przez rodziców. Perspektywa powrotu „z buta” do domu skutecznie studzi ułańską fantazję.
 • KONTROLA POŻYCZANIA SAMOCHODU – Idea car sharingu coraz częściej znajduje zastosowanie w dzisiejszych czasach. System monitorowania GPS daje dużo większe możliwości w zakresie kontroli warunków wypożyczenia. 
 • MOŻLIWOŚĆ POMOCY W PRZYPADKU WYPADKU – System monitorujący może sam wezwać pomoc, jeśli dojdzie do wypadku i gdy nie jest to możliwe ze strony kierowcy lub pasażerów.
 • POPRAWA STYLU JAZDY – Systemy monitorujące posiadają funkcje analizy stylu jazdy, dzięki czemu kierowca może zyskać właściwe nawyki, mające na celu obniżenia zużycia paliwa.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w pojazdach wynajmowanych, inne w samochodach dostawczych dużych firm spedycyjnych i transportowych. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

Instalacje w całej Polsce

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jedynie w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy w samochodach osobowych, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic. 

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Alarm samochodowy

Monitoring samochodu a alarm samochodowy

Jeżeli samochód jest szczególnie narażony na kradzież – posiada wysoką wartość, parkowany jest na niestrzeżonym terenie, albo po prostu jest to model i marka lubiana przez złodziei, warto kompleksowo wyposażyć go w zabezpieczenia antykradzieżowe. 

Zarówno starsze, jak i nowe pojazdy często nie są wyposażone w fabryczne systemy alarmowe. Choć system monitoringu GPS jest bardzo dobrym zabezpieczeniem samochodu na wypadek kradzieży, nie nie zastępuje systemu alarmowego. Uzupełnieniem instalacji monitoringu GPS w samochodzie jest niezależna instalacja alarmowa. 

Koszt zakupu i montażu takiego sprzętu w porównaniu do wartości samochodu jest niewielki, a efekty, jakie przynosi, są bardzo satysfakcjonujące. Dobry, fachowo zamontowany alarm stanowi skuteczną ochronę Twojego pojazdu przed kradzieżą. 

W naszej ofercie znajdziesz alarmy samochodowe, które są skuteczne, ale nie uaktywniają się bez powodu.  Po ich uruchomieniu generują dźwięk, który słyszalny jest nawet z dalszych odległości, a niezależnie od tego wysyłają powiadomienie na telefon właściciela. Alarmy samochodowe często odstraszają potencjalnych złodziei, którzy uciekają, rezygnując z próby kradzieży.

Cena monitoringu GPS samochodu prywatnego

Na koszt systemów monitoringu pojazdów GPS składają się następujące elementy:

 • urządzenie monitorujące pojazd (koszt jednorazowy),
 • instalacja i konfiguracja urządzenia/terminala (koszt jednorazowy),
 • szkolenie osób odpowiedzialnych za obsługę systemu monitorowania floty,
 • licencja użycia oprogramowania (zwykle w postaci abonamentu.

Cena urządzeń monitoringu GPS pojazdów

Koszt zakupu urządzeń umożliwiających monitorowanie pozycji i stanu pojazdu w dużej mierze zależy od jego funkcjonalności oraz od renomy producenta, co przekłada się na jakość wykonania urządzenia. Typowo ceny zaczynają się od 300 zł a kończą na 700 zł a nawet więcej. Specjalista przygotowujący wycenę systemy przygotowuje ofertę wariantową, zawierającą różne propozycje cenowe.

Cena instalacji i konfiguracji terminala monitorującego

Koszt instalacji i konfiguracji urządzeń zależna jest od ich ilości i sposobu instalacji i oscylują między 200 a 500 zł. Niższa cena dotyczy prostszych instalacji, a wyższa na przykład montażu w samochodzie szczególnie narażonym na kradzież. Prosimy o kontakt w celu ustalenia konkretnej ceny.