Systemy kontroli dostępu w apartamencie na wynajem

Firma Flota System wdraża systemy kontroli dostępu na rzecz osób fizycznych i firm prowadzących wynajem apartamentów. Nasze systemy pozwalają na tworzenie i przesłanie kluczy cyfrowych najemcom. W ramach wdrożenia przeprowadzamy analizę potrzeb, wybieramy i projektujemy rozwiązanie, instalujemy system, szkolimy i zapewniamy pewne wsparcie powdrożeniowe. 

System kontroli dostępu w apartamencie na wynajem pozwala uprościć sposób udostępniania kluczy osobom czasowo przebywającym w lokalu. W odróżnieniu do tradycyjnego zamka z kluczem mechanicznym, klucz cyfrowy w prosty sposób można dezaktywować po zakończeniu okresu wynajmu. Taki klucz nie może być zdublowany, a jego wydanie nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami. Nowoczesne zamki cyfrowe (smart lock) są niedrogie, proste w montażu i obsłudze. Przy wyborze tej usługi oferowanej przez Flota System, masz pewność, że korzystasz z sprawdzonego sprzętu oraz systemu skonfigurowanego przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Jak działa system kontroli dostępu w apartamencie na wynajem

Kontrola dostępu to system zarządzania bezpieczeństwem, pozwalający na kontrolowanie dostępu do mieszkania lub jego poszczególnych pomieszczeń poprzez różnego rodzaju urządzenia. Zasadniczym celem kontroli dostępu w apartamencie na wynajem jest udzielenie czasowego dostępu najemcom, a później dezaktywowanie takiego dostępu, gazu minie czas najmu.

Typowe systemy kontroli dostępu składają się przynajmniej z dwóch rodzajów urządzeń:

  1. Urządzenia identyfikujące umożliwiają identyfikację użytkownik – najczęściej czytniki kart, breloków, pastylek, ew. czytniki biometryczne (np. linii papilarnych) lub klawiatura pozwalająca na spisanie kodu PIN.
  2. Elementy dostępowe lub kody PIN – użytkownik musi posiadać odpowiednią kartę dostępową, udostępnić dane biometryczne lub znać poprawny kod PIN, aby uzyskać dostęp do chronionego obszaru.
  3. Systemy blokad i zamków (rygle elektromagnetyczne, zamki elektryczne, bramki, szlabany) – zapewniają fizyczne zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do chronionego obszaru.
  4. Oprogramowanie do zarządzania dostępem – umożliwia zarządzanie i kontrolę nad systemem, w tym nadawanie i usuwanie uprawnień dostępu, monitorowanie aktywności użytkowników i generowanie raportów.
  5. Systemy alarmowe – ostrzegają o próbach nieautoryzowanego dostępu i umożliwiają podjęcie odpowiednich działań, takich jak powiadomienie personelu ochrony lub służb odpowiedzialnych za interwencję.
Systemy kontroli dostępu w apartamentach na wynajem ze względu na swą specyfikę, powyżej wymienione elementy mają zintegrowane często w jednym lub dwóch urządzeniach, które łączą się cyfrowo z oprogramowaniem zarządzającym.  

Zalety systemu kontroli dostępu w apartamencie na wynajem

Bez względu na wielkość i branżę, zautomatyzowana kontrola dostępu może pomóc chronić pracowników i informować administratorów o tym, kto posiada dostęp do danego budynku lub pomieszczenia. Przekonaj się co możesz zyskać stosując nowoczesny system kontroli dostępu. Wśród wielu korzyści płynących z takich instalacji na wyróżnienie zasługują:

Likwidacja mechanicznych kluczy

Likwidacja tradycyjnych, mechanicznych kluczy niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze w przypadku korzystania ze zintegrowanego systemu kontroli dostępu, potrzebny jest tylko jeden element dostępowy (karta, pastylka, PIN, odcisk palca), aby uzyskać wejście do apartamentu i przypisanych pomieszczeń. Klucze cyfrowe są znacznie trudniejsze do podrobienia, bardzo prosty mogą dezaktywowane w przypadku utraty (zagubienia lub kradzieży) lub rozwiązania umowy z pracownikiem. W przypadku utraty klucza tradycyjnego, konieczne jest kosztowne i skomplikowane wymienienie zamka lub zamków. Klucze cyfrowe są znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż klucze mechaniczne. 

Ochrona przed kradzieżą

Dzięki temu, że wydawany klucz cyfrowy jest jednorazowy, nie można go podrobić, ani skorzystać z niego po okresie najmu. Jeśli dostęp do zamka odbywa się poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie, nawet jego zgubienie niewiele da, bo dostęp do telefonu zabezpieczony jest hasłem, a najemca może powiadomić właściciela apartamentu o konieczności dezaktywacji klucza.

Ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń

Wiele apartamentów posiadają przestrzenie wspólne, do których dostęp powinni posiadać najemcy, ale dostęp do nich może być ściśle regulowany i zależny od wykupienia dodatkowej opcji. Takie pomieszczenia wspólne to na przykład sauna czy siłownia. 

Dostęp w wielu lokalizacjach

Jeśli właściciel rozległej nieruchomości z wieloma budynkami chce przekazać do nich dostęp, nie musi generować dodatkowych kluczy. Po prostu w aplikacji zarządzającej dostęp przypisuje rozszerzone prawa konkretnej osobie.

Obniżenie kosztów

Wdrożenie systemu kontroli dostępu w apartamencie na wynajem obniżają koszty obsługi nieruchomości. Po pierwsze nie ma potrzeby dorabiania mechanicznych kluczy, ale co ważniejsze, znacznie prostsze jest przekazywanie kluczy. Klucz cyfrowy można po prostu wysłać mailem czy SMS-em, a administrator nawet nie musi pojawiać się na miejscu, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy goście pojawiają się w środku nocy.

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

Zobacz również

Monitoring samochodów prywatnych

Flota System instaluje systemy monitoringu GPS w samochodach prywatnych. Dobieramy optymalne urządzenia, sprawnie instalujemy i szkolimy. Dowiedz się więcej.

System alarmowy w domu

Mamy duże doświadczenie w budowie nowoczesnych systemów alarmowych chroniących domy i posesje. Zapewniamy najnowszej generacji sprzęt i rozsądne ceny. Dowiedz się więcej.

Zamki inteligentne – rewolucja w dostępie do apartamentów na wynajem

Pojawienie się na rynku nowoczesnych zamków inteligentnych radykalnie uprościło i obniżyło koszty systemów kontroli dostępu w apartamentach na wynajem. W wielu przypadkach takie zamki są nie tylko tańsze niż tradycyjne systemy kontroli dostępu, ale również prostsze w instalacji i wygodniejsze w obsłudze oraz zarządzaniu. Często nawet nie jest potrzebna wymiana wkładki, bo zamek inteligentny można po prostu założyć na wkładkę istniejącą. Z zewnątrz nic się nie zmienia, jedynie na wewnętrznej powierzchni drzwiach pojawia się niewielkie urządzenie odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie drzwi. 

 

Bezproblemowe przyjmowanie i żegnanie gości

Z pewnością miło jest, gdy gości wita właściciel mieszkania. Gorzej, jeśli się to odbywa w środku nocy. Można zostawić klucz pod wycieraczką, albo w doniczce na korytarzu, ale nie jest to rozwiązanie bezpieczne. Inteligentny zamek problem ten rozwiązuje. Klucz wysyłany jest SMS-em i jest on tak długo ważny, ile faktycznie potrzeba. 

Dostęp dla serwisu sprzątającego i konserwatorów

Osobny kod otwarcia może mieć również serwis sprzątający oraz fachowcy wykonujący naprawy. Dzięki temu możliwa jest również kontrola, jak długo trwało sprzątanie lub wykonywane były czynności serwisowe w danym apartamencie. Ewidencja tego typu może być podstawą rozliczeń za wykonane usługi.

Sposoby identyfikacji w systemach kontroli dostępu

W projektowanych instalacjach specjaliści z Flota System wykorzystują różne sposoby identyfikacji osób, którym dostęp został przekazany Wybór odpowiedniego sposobu identyfikacji zależy od wielu czynników, takich jak budżet, rodzaj nieruchomości i liczba najemców. Każdy projekt jest dla nas inny i zawsze ściśle dopasowujemy użyte rozwiązanie do specyfiki konkretnych zadań i związanych z nimi wymagań. Aby uporządkować zagadnienie, warto wymienić sposoby identyfikacji osób w systemach kontroli dostępu:

  • Karty magnetyczne lub karty zbliżeniowe – są to karty, które zawierają unikalny kod, który jest odczytywany przez czytnik w momencie zbliżenia karty do urządzenia.
  • Kod PIN (Personal Identification Number) – polega na wprowadzeniu unikalnego kodu PIN, który został przypisany do użytkownika w celu zidentyfikowania tożsamości osoby próbującej uzyskać dostęp.
  • Kryptograficzne klucze elektroniczne – są to urządzenia, które umożliwiają użytkownikowi uzyskanie dostępu do chronionego obszaru poprzez podłączenie do czytnika. Dzięki użyciu technologii kryptograficznej, użytkownik po umieszczeniu klucza w czytniku musi podać hasło, na podstawie którego wykorzystywany jest jego indywidualny podpis kryptograficzny zapisany w pamięci czytnika. Jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie, ponieważ sam klucz bez hasła na nic się nie zda.
  • Identyczność biometryczna – opiera się na identyfikacji jednostki za pomocą unikalnych cech biometrycznych, takich jak odciski palców, wzór siatkówki, cechy twarzy, długość i kształt palca, głos, itp.
  • Systemy rozpoznawania twarzy – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie analizy cech twarzy, takich jak kształt, wielkość i proporcje.
  • Systemy rozpoznawania głosu – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie charakterystycznego głosu, który jest nagrywany i porównywany z wcześniej zarejestrowanymi wzorcami.
  • Systemy rozpoznawania ruchu – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie analizy wzorca ruchu, takiego jak sposób chodzenia. Tego typu system może być wygodnym rozwiązaniem w miejscach wymagających mniejszej ochrony, ale o większym ruchu.
  • Kody QR – są to kody, które skanowane są przez czytnik, a następnie analizowane w celu zidentyfikowania użytkownika. Kody QR są łatwe do tworzenia, bo możne je wydrukować na zwyczajnej drukarce biurowej, ale narażone są na równie łatwe kopiowanie. W praktyce znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie dostęp ma być udzielony jednorazowo i na krótki czas.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w obiektach prywatnych, inne w zastosowaniach biurowych, a jeszcze inne do pracy w magazynach lub w przedsiębiorstwach ulokowanych w różnych budynkach. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

Instalacje w całej Polsce

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jedynie w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy w samochodach osobowych, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic. 

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Koszt kontroli dostępu w apartamencie na wynajem

Na koszt systemów kontroli dostępu składają się następujące elementy:

  • koszt zakupu kontrolerów,
  • koszt zakupu czytników i klawiatur,
  • koszt zakupu rygli wejściowych i zamków,
  • koszt instalacji urządzeń i okablowania,
  • szkolenie osób odpowiedzialnych za system kontroli dostępu,
  • oprogramowanie (w prostszych systemach bezpłatne).

Łączny koszt systemu kontroli dostępu w apartamencie na wynajem może się zamknąć w kwocie 1500-2000 zł. Ceny większych instalacji zależą od stopnia zaawansowania, liczby czytników, zamków oraz obsługiwanych budynków. Prosimy o kontakt z firmą Flota System, aby uzyskać wstępną wycenę.