Monitoring GPS maszyn rolniczych

Firma Flota System wdraża systemy monitorowania GPS maszyn rolniczych na rzecz rolników indywidualnych i przedsiębiorstw rolnych. Nasze systemy pozwalają na stały dostęp do informacji na temat ciągnika, kombajnu, samochodu dostawczego, parametrów jazdy operatora, a w przypadku prostszych maszyn – pozycji i podstawowych parametrów. W ramach wdrożenia przeprowadzamy analizę potrzeb, wybieramy i projektujemy rozwiązanie, instalujemy system, szkolimy i zapewniamy pewne wsparcie powdrożeniowe.

Jak działa monitoring GPS maszyn rolniczych

Lokalizatory Flota System są w stanie dokładnie określić położenie maszyny rolniczej z precyzją nawet do 5 metrów, co stanowi tylko jeden z wielu możliwych do kontroli parametrów. Nasze urządzenia pozwalają na podłączenie lokalizatorów do różnych czujników zbierających dane. Dzięki temu możesz kompleksowo monitorować i raportować różne informacje oraz zdalnie kontrolować swój park maszynowy.

Praca systemów monitoringu pojazdów Flota System opiera się na dwóch kluczowych technologiach: GPS i GSM. Technologia GPS korzysta z danych satelitarnych do określenia położenia maszyny. Urządzenie łączy się z komputerami maszyny poprzez magistralę CAN i pozwala na monitorowanie wielu parametrów ilustrujący jej bieżący stan.

Pełna kontrola maszyn rolniczych

Dzięki integracji urządzeń monitorujących Flota System z pojazdem, możliwa jest jego kontrola zdalna oraz monitorowanie wielu parametrów, takich jak na przykład:

Oto lista możliwych do kontroli zdalnej czujników i danych w przypadku ciągników i maszyn wyposażonych we własny silnik:

 • kontrola paliwa,
 • sonda paliwa,
 • odczyt danych z magistrali CAN pojazdu,
 • elektroniczne korki wlewu paliwa (informacja o otworzeniu/zamknięciu),
 • czujnik pracy WEBASTO,
 • czujnik pracy pompy,
 • zdalne odcięcie zapłonu,
 • czujnik temperatury np. w chłodni (zdalny odczyt z alarmem po obniżeniu się temperatury zadanej),
 • identyfikacja kierowcy,
 • przełącznik jazda służbowa/prywatna,
 • czujnik pracy ramienia koparki,
 • czujnik otwarcia pokrywy silnika,
 • informacja o uruchomieniu silnika,
 • informacja o napięciu akumulatora,
 • połączenie z fabrycznym alarmem pojazdu (informacja o załączeniu syreny),
 • alarmy samochodowe z powiadomieniem na telefon.

W efekcie osoba zarządzająca flotą ma możliwość:

 • raportowania i archiwizowania parametrów pojazdu (paliwo, obroty, przebieg i inne),
 • monitorowania obecności z wykorzystaniem RFID,
 • identyfikacji i/lub autoryzowanie kierowcy lub operatora,
 • zdalnego sterowania np. poprzez blokadę rozrusznika.

Następnie, za pomocą sieci komórkowej, przesyła je do serwerów. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe analizuje otrzymane dane i zapisuje je bezpośrednio w należącej do Ciebie bazie danych. Dzięki temu masz dostęp do dokładnych informacji o lokalizacji swoich pojazdów, które możesz kontrolować w dowolnym momencie – także za pomocą urządzeń mobilnych. Jednak monitoring Flota System oferuje znacznie więcej niż tylko geolokalizację pojazdów – to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania flotą samochodową.

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

Specyficzne potrzeby w zakresie monitorowania maszyn rolniczych

Specyfika wykorzystania maszyn rolniczych jest zupełnie inna niż ma to miejsce w przypadku samochodów dostawczych czy ciężarowych, dlatego również i system monitorowania GPS adresowany dla branży rolniczej różni się co do funkcjonalności. 

System monitoringu GPS Flota System zapewnia:

 • weryfikację obszarów pracy maszyn rolniczych – dzięki dostarczanym w czasie rzeczywistym raport, możliwe jest śledzenie miejsc, w których pracują maszyny; dane historyczne umożliwiają weryfikację czy dana maszyna była obecna w wyznaczonych strefach i w jakich godzinach;
 • obsługa wielu operatorów pracujących na jednej maszynie;
 • weryfikację czasu pracy maszyn rolniczych i ich operatorów – system dostarcza raporty rozliczające czasu pracy określonych maszyn oraz niezależnie pracujących na nich operatorów; na podstawie raportów możliwe jest precyzyjne rozliczanie czasu pracy również z uwzględnieniem wydajności;
 • kontrola zużycia paliwa, tankowań i upuszczeń – system dostarcza precyzyjnych informacji odnośnie zmiany stanu paliwa, tankowań, upuszczeń oraz danych z sondy paliwowej;
 • informacja o pracy urządzeń zewnętrzych – możliwe jest uzyskanie informacji co do urządzeń zewnętrzych wykorzystywanych w pracach polowych.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w pojazdach wynajmowanych, inne w samochodach dostawczych dużych firm spedycyjnych i transportowych. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

Systemy budowane z myślą o konkretnych korzyściach

Nasze rozwiązania przeznaczone są do poważnych zastosowań i z myślą o konkretnych korzyściach klientów. To inwestycje, które mają się szybko zwrócić i wpływać na sukces przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.

Obniżenie kosztów operacyjnych

Jednym z głównych zadań większości zarządców flot jest zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją firmowej floty. W każdej firmie można zidentyfikować co najmniej kilka obszarów, gdzie powstają koszty związane z eksploatacją pojazdów służbowych, które nie są kontrolowane i są zbyt wysokie. Dzięki zastosowaniu systemu telematycznego możliwe jest zoptymalizowanie każdego z tych obszarów i tym samym zredukowanie kosztów.

Redukcja kosztów paliwa

Koszty paliwa stanowią znaczną część całkowitych kosztów operacyjnych floty, czyli TCO. Choć szacowanie składowych kosztów wydaje się łatwe, w praktyce wartości te mogą odbiegać od rzeczywistych. Pomagamy obniżyć koszty uwzględniając takie czynniki jak styl jazdy kierowców, wybór tras oraz stan techniczny pojazdów.

Redukcja szkodowości i poprawa bezpieczeństwa

Każdy wypadek z udziałem samochodu firmowego to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, ale także negatywny wpływ na reputację firmy. Nasze systemy pozwalają na trwałą poprawę nawyków za kierownicą, a  tym redukują liczbę szkód i przestojów pojazdów.

Kontrola kilometrów służbowych i prywatnych

Każdy wypadek z udziałem samochodu firmowego to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, ale także negatywny wpływ na reputację firmy. Nasze systemy pozwalają na trwałą poprawę nawyków za kierownicą, a  tym redukują liczbę szkód i przestojów pojazdów.

Instalacje w całej Polsce

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jedynie w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy w samochodach osobowych, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic. 

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Cena monitoringu GPS maszyn rolniczych

Na koszt systemów monitoringu GPS maszyn rolniczych składają się następujące elementy:

 • urządzenie monitorujące maszynę lub pojazd (koszt jednorazowy),
 • instalacja i konfiguracja urządzenia/terminala (koszt jednorazowy),
 • szkolenie osób odpowiedzialnych za obsługę systemu monitorowania parku maszynowego,
 • licencja użycia oprogramowania (zwykle w postaci abonamentu.

Cena urządzeń monitoringu GPS

Koszt zakupu urządzeń umożliwiających monitorowanie pozycji i stanu maszyny lub pojazdu w dużej mierze zależy od jego funkcjonalności oraz od renomy producenta, co przekłada się na jakość wykonania urządzenia. Typowo ceny zaczynają się od 300 zł a kończą na 700 zł a nawet więcej. Specjalista przygotowujący wycenę systemy przygotowuje ofertę wariantową, zawierającą różne propozycje cenowe.

Cena instalacji i konfiguracji terminala monitorującego

Koszt instalacji i konfiguracji urządzeń zależna jest od ich ilości i sposobu instalacji i oscylują między 200 a 500 zł. Niższa cena dotyczy prostszych maszyn i prostszych instalacji, a wyższa – specjalistycznych maszyn i pojazdów rolniczych. Prosimy o kontakt w celu ustalenia konkretnej ceny.