System kontroli dostępu w hotelu i pensjonacie

Firma Flota System wdraża systemy kontroli dostępu w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych i hostelach. Nasze systemy obniżają koszty administracyjne w stosunku do rozwiązań tradycyjnych oraz zapewniają prostą obsługę i bezawaryjną pracę. W ramach wdrożenia przeprowadzamy analizę potrzeb, wybieramy i projektujemy rozwiązanie, instalujemy system, szkolimy i zapewniamy pewne wsparcie powdrożeniowe. 

Nowoczesny systemy kontroli dostępu w hotelu i pensjonacie wydaje się w dzisiejszych czasach nieodzowny. Pozwala na poprawę bezpieczeństwa i ochronę mienia gości hotelowych, wydzielenie stref dla gości i obsługi, wygodne kontrolowanie wejść do poszczególnych pokoi i pomieszczeń wraz z możliwością analizy danych historycznych. Przy wyborze tej usługi oferowanej przez Flota System, masz pewność, że korzystasz z sprawdzonego sprzętu oraz systemu skonfigurowanego przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Jak działa system kontroli dostępu

Kontrola dostępu to kompleksowy system zarządzania bezpieczeństwem, który pozwala na kontrolowanie dostępu do określonych obszarów, pomieszczeń, budynków lub zasobów poprzez różnego rodzaju urządzenia. Zasadniczym celem kontroli dostępu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed nieautoryzowanym dostępem do chronionych obszarów lub zasobów.

Rozwiązania w zakresie kontroli dostępu stosowane przez Flota System znajdują zastosowanie nie tylko w hotelach, hostelach i pensjonatach, ale również w miejscach, takich jak biura, szkoły, banki, laboratoria, centra danych, szpitale, lotniska, magazyny, czy centra handlowe. W każdym z tych miejsc, dostęp do określonych obszarów lub zasobów powinien być kontrolowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony. System zapewnia możliwość ustalenia poziomów dostępu dla każdej osoby lub grupy osób w zależności od roli, miejsca pracy i stanowiska.

Typowe systemy kontroli dostępu składają się przynajmniej z dwóch rodzajów urządzeń:

 1. Urządzenia identyfikujące umożliwiają identyfikację użytkownik – najczęściej czytniki kart, breloków, pastylek, ew. czytniki biometryczne (np. linii papilarnych) lub klawiatura pozwalająca na spisanie kodu PIN.
 2. Elementy dostępowe lub kody PIN – użytkownik musi posiadać odpowiednią kartę dostępową, udostępnić dane biometryczne lub znać poprawny kod PIN, aby uzyskać dostęp do chronionego obszaru.
 3. Systemy blokad i zamków (rygle elektromagnetyczne, zamki elektryczne, bramki, szlabany) – zapewniają fizyczne zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do chronionego obszaru.
 4. Oprogramowanie do zarządzania dostępem – umożliwia zarządzanie i kontrolę nad systemem, w tym nadawanie i usuwanie uprawnień dostępu, monitorowanie aktywności użytkowników i generowanie raportów.
 5. Systemy alarmowe – ostrzegają o próbach nieautoryzowanego dostępu i umożliwiają podjęcie odpowiednich działań, takich jak powiadomienie personelu ochrony lub służb odpowiedzialnych za interwencję.

Zalety systemu kontroli dostępu w hotelu

Bez względu na wielkość i branżę, zautomatyzowana kontrola dostępu może pomóc chronić pracowników i informować administratorów o tym, kto posiada dostęp do danego budynku lub pomieszczenia. Przekonaj się co możesz zyskać stosując nowoczesny system kontroli dostępu. Wśród wielu korzyści płynących z takich instalacji na wyróżnienie zasługują:

Likwidacja mechanicznych kluczy

Likwidacja tradycyjnych, mechanicznych kluczy niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze w przypadku korzystania ze zintegrowanego systemu kontroli dostępu, potrzebny jest tylko jeden element dostępowy (karta, pastylka, PIN, odcisk palca), aby uzyskać wejście do przypisanych pomieszczeń o obszarów w hotelu. Klucze cyfrowe są znacznie trudniejsze do podrobienia, bardzo prosto mogą dezaktywowane w przypadku utraty (zagubienia lub kradzieży) lub rozwiązania umowy z pracownikiem. W przypadku utraty klucza tradycyjnego, konieczne jest kosztowne i skomplikowane wymienienie zamka lub zamków. Klucze cyfrowe są znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż klucze mechaniczne. 

Ochrona przed kradzieżą mienia i danych

Kradzieże w hotelach to poważny problem. Nie ogranicza się on wyłącznie do mienia gości, ale również przedmiotów w pomieszczeniach hotelowych, do których dostęp powinien być ograniczony i ewidencjonowany. Przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach i magazynach lub ważne dokumenty w biurowych szafach są narażone na kradzież, a zatem, niezależnie od charakteru i skali działalności, warto zadbać o ich ochronę. Obsługa hotelowa ma dostęp jedynie do wybranych miejsc, bezpośrednio związanych ze swoją pracą, a wejścia do pokojów gości są ściśle ewidencjonowane.

Redukcja kosztów

Redukcja kosztów operacyjnych z użycia systemu kontroli dostępu nie wynika wyłącznie z tytułu niższych kosztów wydawania kluczy. Hotele nie posiadające recepcjo całodobowej mogą przyjmować gości bez konieczności angażowania obsługi poza godzinami normalnej pracy. Gość może SMS-em lub mailem otrzymać klucz cyfrowy, którym otworzy bramę wjazdową, garaż oraz dostanie się do pokoju. 

Bezpieczeństwo informacji

Zwykle jeszcze ważniejsze niż przedmioty są dane znajdujące się na terenie placówki hotelowej – w serwerach, komputerach osobistych, na zewnętrznych nośnikach danych. Istnieje szereg przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony wrażliwych danych, które wymagają ograniczenia fizycznego dostępu do miejsc, w których przechowywana jest dokumentacja. Wynika to z Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz RODO. Realizacja wymagań prawnych korzystając z tradycyjnych kluczy jest w tych przypadkach w praktyce niemożliwa. Przecież nie cała obsługa hotelowa powinna mieć dostęp do pomieszczenia z serwerem, ale z drugiej strony, w sytuacji awaryjnej dobrze by było, bo taki dostęp mógł być przydzielony.

Ograniczenie dostępu

Ograniczenie dostępu tylko do tych obszarów w firmie, która związana jest z pracą wykonywaną przez daną osobę niesie ze sobą szereg korzyści. O takich jak ograniczenie kradzieży mienia napisaliśmy wyżej. W hotelach i pensjonatach ważne jest również proste udzielania dostępu do siłowni, sauny, basenu i przestrzeni SPA. Ścisłe określanie dostępu do takich przestrzeni może zachęcić wykupienie przez gości pakietów obejmujących szersze usługi.

Dostęp do pomieszczeń w wielu lokalizacjach

Wiele hoteli i pensjonatów, ale taże gospodarstw agroturystycznych posiada pomieszczenia ulokowane w różnych budynkach, do których goście hotelowi powinni mieć przydzielony dostęp. Takie miejsca to na przykład stołówki, bary, garaże itp. System kontroli dostępu bez najmniejszego problemu rozwiązuje. W panelu administracyjnym dostęp może być łatwo przydzielony i w jednej chwili odwołany. 

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

Zobacz również

Kamery w hotelu

Specjaliści z Flota System wdrażają systemy minitoringu wizyjnego w hotelach i pensjonatach. Dobieramy elementy składowe, sprawnie instalujemy sprzęt i szkolimy personel. Dowiedz się więcej.

Monitoring samochodów prywatnych

Flota System instaluje systemy monitoringu GPS w samochodach prywatnych. Dobieramy optymalne urządzenia, sprawnie instalujemy i szkolimy. Dowiedz się więcej.

System alarmowy w hotelu

Mamy duże doświadczenie w budowie nowoczesnych systemów alarmowych na potrzeby hoteli i pensjonatów. Zapewniamy najnowszej generacji sprzęt i rozsądne ceny. Dowiedz się więcej.

Sposoby identyfikacji w systemach kontroli dostępu

W projektowanych instalacjach specjaliści z Flota System wykorzystują różne sposoby identyfikacji osób. Wybór odpowiedniego sposobu identyfikacji zależy od wielu czynników, takich jak budżet, poziom bezpieczeństwa oraz liczba użytkowników i potrzeby użytkowników. Każdy projekt jest dla nas inny i zawsze ściśle dopasowujemy użyte rozwiązanie do specyfiki konkretnych zadań i związanych z nimi wymagań. Aby uporządkować zagadnienie, warto wymienić sposoby identyfikacji osób w systemach kontroli dostępu:

 • Karty magnetyczne lub karty zbliżeniowe – są to karty, które zawierają unikalny kod, który jest odczytywany przez czytnik w momencie zbliżenia karty do urządzenia.
 • Kod PIN (Personal Identification Number) – polega na wprowadzeniu unikalnego kodu PIN, który został przypisany do użytkownika w celu zidentyfikowania tożsamości osoby próbującej uzyskać dostęp.
 • Kryptograficzne klucze elektroniczne – są to urządzenia, które umożliwiają użytkownikowi uzyskanie dostępu do chronionego obszaru poprzez podłączenie do czytnika. Dzięki użyciu technologii kryptograficznej, użytkownik po umieszczeniu klucza w czytniku musi podać hasło, na podstawie którego wykorzystywany jest jego indywidualny podpis kryptograficzny zapisany w pamięci czytnika. Jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie, ponieważ sam klucz bez hasła na nic się nie zda.
 • Identyczność biometryczna – opiera się na identyfikacji jednostki za pomocą unikalnych cech biometrycznych, takich jak odciski palców, wzór siatkówki, cechy twarzy, długość i kształt palca, głos, itp.
 • Systemy rozpoznawania twarzy – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie analizy cech twarzy, takich jak kształt, wielkość i proporcje.
 • Systemy rozpoznawania głosu – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie charakterystycznego głosu, który jest nagrywany i porównywany z wcześniej zarejestrowanymi wzorcami.
 • Systemy rozpoznawania ruchu – są to systemy, które identyfikują użytkownika na podstawie analizy wzorca ruchu, takiego jak sposób chodzenia. Tego typu system może być wygodnym rozwiązaniem w miejscach wymagających mniejszej ochrony, ale o większym ruchu.
 • Kody QR – są to kody, które skanowane są przez czytnik, a następnie analizowane w celu zidentyfikowania użytkownika. Kody QR są łatwe do tworzenia, bo możne je wydrukować na zwyczajnej drukarce biurowej, ale narażone są na równie łatwe kopiowanie. W praktyce znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie dostęp ma być udzielony jednorazowo i na krótki czas.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w obiektach hotelowych. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

DAHUA ASL-411S​

DAHUA ASL-411S

Przystępny cenowo zamek dedykowany specjalnie do zastosowań w hotelarstwie. Dostęp za pomocą karty Mifare lub kluczem mechanicznym.

DAHUA ASL-413S

Przystępny cenowo zamek dedykowany specjalnie do zastosowań w hotelarstwie. Dostęp za pomocą karty Mifare lub kluczem mechanicznym.

DAHUA ASI1212A-D

Przystępny cenowo ale o dużych możliwościach system kontroli dostępu do małej i średniej wielkości firmy – 30 000 użytkowników, 6 grup dostępu, pamięć 150 000 zdarzeń

ASC2104B-T

DAHUA ASC2104B-T

Kontroler dostępu pracujący w trybie podrzędnym z różnymi czytnikami, obsługujący do 20 000 użytkowników

Instalacje w całej Polsce

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jedynie w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy w samochodach osobowych, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic. 

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Koszt systemu kontroli dostępu w hotelu i pensjonacie

Na koszt systemów kontroli dostępu składają się następujące elementy:

 • koszt zakupu kontrolerów,
 • koszt zakupu czytników i klawiatur,
 • koszt zakupu rygli wejściowych, zamków, domykaczy, 
 • koszt instalacji urządzeń i okablowania,
 • szkolenie osób odpowiedzialnych za system kontroli dostępu,
 • oprogramowanie (w prostszych systemach bezpłatne).

Ze względu na wielkie zróżnicowanie wymagań względem systemu dostępu w hotelu, każda instalacja wyceniana jest indywidualnie. Prosimy o kontakt z firmą Flota System, aby uzyskać wstępną wycenę.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w obiektach prywatnych, inne w zastosowaniach biurowych, a jeszcze inne do pracy w magazynach lub w przedsiębiorstwach ulokowanych w różnych budynkach. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.