Alarm samochodowy w Łodzi

Firma Flota System montuje alarmy samochodowe w pojazdach na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. Nasze systemy w istotny sposób zabezpieczają auto przed kradzieżą oraz umożliwiają obniżenie stawki polisy ubezpieczeniowej. W ramach zlecenia dopieramy optymalne urządzenie i czujki, instalujemy system i szkolimy z jego obsługi. 

Obecnie o alarmach samochodowych musi się rzadziej niż kiedyś. Głównym powodem jest mniejsza ilość kradzieży pojazdów.  Jednak nie oszukujmy się – samochody nadal są kradzione i to w dużej ilości. W roku 2022 łupem złodziei padło 6157 samochódów. Mamy na myśli pojazdy, które zostały ukradzione skutecznie i zostały z tego powodu wyrejestrowane. Najbardziej o swój dobytek powinni się martwić właściciele aut marki Toyota, Audi, Volkswagen i BMW. Specjaliści od bezpieczeństwa z Flota System oferują dwie metody zapezpieczenia pojazdu przed kradzieżą – monitoring GPS i alarm samochodowy.

Jak działa alarm samochodowy

Stosowane obecnie alarmy samochodowe zbudowane są centralki alarmowej, czujników, syreny i niezależnego zasilania. Centralka z główny  procesorem jest sercem całego systemu i to ona decyduje o niezawodności i prawidłowej reakcji na zagrożenie. Alarm samochodowy ma na celu uniemożliwienie osobom niepowołanym dostania się do wnętrza samochodu oraz jego uruchomienie. Ponadto, alarm samochodowy powinien powiadomić o próbie włamania właściciela.

Czujniki

Alarmy samochodowe działają w oparciu o różnorodne bodźce dobiegające z czujników umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz samochodu. Dlatego też, bardzo ważne jest, aby czujniki były właściwie dobrane, zainstalowane poprawnie i w odpowiednich miejscach. W innym przypadku mogą albo wzbudzać fałszywe alarmy, albo w ogóle nie reagować na próby włamania. Ciągłe wyłączanie fałszywego alarmu usypia czujność, natomiast brak jakiegokolwiek sygnału jest równie niebezpieczny. Jeśli czujniki będą umieszczone w miejscach narażonych na zamoczenie, mogą ulec uszkodzeniu, a alarm będzie wywołany przez przebiegającego psa. Z kolei, przy zbyt małej czułości, alarmu nie wywoła nawet skakanie po dachu.

Zasilanie

Najprostszy alarm samochodowy jest zasilany z samochodowego akumulatora. Jednak droższe modele posiadają oddzielne zasilanie płynące z baterii niklowo-kadmowej, która podtrzymuje pracę systemu nawet w przypadku odcięcia zasilania, co jest często stosowaną techniką podczas kradzieży. Teoretycznie alarm podłączony tylko do akumulatora również będzie skuteczny. Czemu? Aby odłączyć zasilanie, trzeba dostać się pod maskę, a każdy nowszy alarm ma czujniki otwarcia maski, które włączają alarm przy próbie dostania się do komory silnika. Oprócz tego, gwałtowne spadki napięcia również są wyłapywane przez czujniki.

Tajemnica instalatora

Tak jak w przypadku sejfów bankowych, ich konstrukcja jest ściśle strzeżoną tajemnicą producenta, tak samo dokładnych schematów działania, zasad i typów zastosowanych rozwiązań nie poda żadna firma zajmująca się instalacją alarmów samochodowych. Jako doświadczeni instalatorzy mamy swojej rozwiązania i sztuczki, których nikomu nie zdradzamy. Po co ułatwiać życia złodziejom?

Bez względu na rodzaj zastosowania – domowy lub do firmy oraz wielkość i branżę przedsiębiorstwa, system alarmowy radykalnie zmniejsza ryzyko włamań – aż o 95%. Nowoczesne systemy alarmowe wyposażone są w czujniki nie tylko zabezpieczające obiekt przed wtargnięciem osób niepowołanych, ale również chronią przed następstwami pożaru, zaczadzenia i zatrucia gazem. Wśród wielu korzyści płynących z takich instalacji na wyróżnienie zasługują:

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

Zobacz również

Monitoring samochodów prywatnych

Flota System instaluje systemy monitoringu GPS w samochodach prywatnych. Dobieramy optymalne urządzenia, sprawnie instalujemy i szkolimy. Dowiedz się więcej.

Kamery w domu i na posesji

Nasi specjaliści projektują i montują systemy kamer umożliwiających dozór posesji i domów. Krótkie terminy, sprawny montaż. Dowiedz się więcej.

System alarmowy w domu

Mamy duże doświadczenie w budowie nowoczesnych systemów alarmowych chroniących domy i posesje. Zapewniamy najnowszej generacji sprzęt i rozsądne ceny. Dowiedz się więcej.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

Alarm samochodowy – montaż w Łodzi

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jednak w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy samochodowe, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Alarm samochodowy – cena z montażem

Na koszt alarmu samochodowego składają się następujące elementy:

  • koszt zakupu czujników,
  • koszt zakupu centralki wraz z systemem awaryjnego podtrzymania zasilania,
  • koszt zakupu urządzenia umożliwiającego powiadomienie właściciela,
  • koszt instalacji urządzeń i poprowadzenia połączeń,
  • szkolenie.

Łączny koszt prostego systemu alarmowego w samochodzie zwykle zamyka się w kwocie 1000 zł. Ceny bardziej skomplikowanych instalacji, o wyższym poziomie zabezpieczeń, z powiadomieniem na telefon, są wyższe. Prosimy o kontakt z firmą Flota System, aby uzyskać wstępną wycenę.