Monitoring pojazdów GPS

Firma Flota System wdraża systemy monitorowania pojazdów GPS na rzecz firm i osób prywatnych. Nasze systemy pozwalają na stały dostęp do informacji na temat stanu samochodu oraz parametrów jazdy kierowcy. W ramach wdrożenia przeprowadzamy analizę potrzeb, wybieramy i projektujemy rozwiązanie, instalujemy system, szkolimy i zapewniamy pewne wsparcie powdrożeniowe. 

Jak działa monitoring GPS pojazdów

Lokalizatory Flota System są w stanie dokładnie określić położenie samochodu z precyzją nawet do 5 metrów, co stanowi tylko jeden z wielu możliwych do kontroli parametrów. Nasze urządzenia pozwalają na podłączenie lokalizatorów do różnych czujników zbierających dane. Dzięki temu możesz kompleksowo monitorować i raportować różne informacje oraz zdalnie kontrolować swoją flotę samochodową.

Praca systemów monitoringu pojazdów Flota System opiera się na dwóch kluczowych technologiach: GPS i GSM. Technologia GPS korzysta z danych satelitarnych do określenia położenia pojazdu. Urządzenie łączy się z komputerami pojazdu poprzez magistralę CAN i pozwala na monitorowanie wielu parametrów ilustrujący bieżący stan pojazdu.

Pełna kontrola stanu pojazdu

Dzięki integracji urządzeń monitorujących Flota System z pojazdem, możliwa jest jego kontrola zdalna oraz monitorowanie wielu parametrów, takich jak na przykład:

W efekcie osoba zarządzająca flotą ma możliwość:

 • raportowania i archiwizowania parametrów pojazdu (paliwo, obroty, przebieg i inne),
 • zdalnego sterowania zamkiem centralnym drzwi,
 • monitorowania obecności z wykorzystaniem RFID,
 • identyfikacji i/lub autoryzowanie kierowcy,
 • zdalnego sterowania np. poprzez blokadę rozrusznika,
 • ocenę stylu jazdy kierowcy (eco-driving).

Następnie, za pomocą sieci komórkowej, przesyła je do serwerów. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe analizuje otrzymane dane i zapisuje je bezpośrednio w należącej do Ciebie bazie danych. Dzięki temu masz dostęp do dokładnych informacji o lokalizacji swoich pojazdów, które możesz kontrolować w dowolnym momencie – także za pomocą urządzeń mobilnych. Jednak monitoring Flota System oferuje znacznie więcej niż tylko geolokalizację pojazdów – to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania flotą samochodową.

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT

Chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować system monitoringu w swoim samochodzie lub pojazdach firmy? Nie wiesz, jak zbudować system kontroli dostępu lub instalację alarmową w domu lub firmie?  Zastanawiasz się, jakie mogą być koszty systemu kamer? Potrzebny Ci porządny alarm w samochodzie?

Po prostu zadzwoń. Doradzimy i bezpłatnie wykonamy projekt oraz wycenę. 

Zastosowania monitoringu pojazdów GPS

Monitorowanie pojazdów za pomocą GPS jest stosowane w wielu dziedzinach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Warto wymienić najważniejsze zastosowania tej technologii:

 • Osoby prywatne – mogą blokować nieautoryzowane uruchomienie pojazdu, zabezpieczając go w ten sposób przed kradzieżą; zniżka nawet do 50% części kradzieżowej AC; poprawa efektywności jazdy.
 • Firmy posiadające floty samochodów – monitoring GPS może być wykorzystany do śledzenia tras i zwiększenia wydajności oraz bezpieczeństwa kierowców.
 • Rolnicy i przedsiębiorstwa rolne – urządzenie monitorujące radykalnie ogranicza możliwość kradzieży maszyny rolniczej; możliwość stałego monitorowania przebiegu prac na polu; zwiększenia wydajności upraw czy planowania siewów.
 • Transport publiczny – informowanie pasażerów oczekujących autobus lub tramwaj o przewidywanym czasie oczekiwania; poprawa efektywności jazdy kierowców i motorniczych.
 • Firmy logistyczne – planowanie tras dostawy ładunków, minimalizacja kosztów.
 • Służby ratunkowe – szybsze dotarcie na miejsce zdarzenia oraz lepsze zarządzania kryzysowymi sytuacjami.
 • Branża kurierska – śledzenie i planowanie dostaw dostaw, minimalizacja kosztów i zwiększenie efektywności pracy kurierów.
 • Wynajem samochodów – monitorowanie lokalizacji pojazdów i śledzenie związanych z nimi kosztów.

Systemy do różnych potrzeb i na każdą kieszeń

Fachowcy z Flota System wykorzystują w realizacjach szeroką gamę, kilkudziesięciu typów urządzeń, zapewniających wymaganą funkcjonalność w różnych zastosowaniach. Inne urządzenia dobieramy do instalacji w pojazdach wynajmowanych, inne w samochodach dostawczych dużych firm spedycyjnych i transportowych. Staramy się, aby każdy projektowany i realizowany przez nas system był szyty na miarę, zapewniając efektywność kosztową, odporność na zmiany w technologii i ewoluujące z czasem potrzeby klientów.

Systemy budowane z myślą o konkretnych korzyściach

Nasze rozwiązania przeznaczone są do poważnych zastosowań i z myślą o konkretnych korzyściach klientów. To inwestycje, które mają się szybko zwrócić i wpływać na sukces przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.

Obniżenie kosztów operacyjnych

Jednym z głównych zadań większości zarządców flot jest zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją firmowej floty. W każdej firmie można zidentyfikować co najmniej kilka obszarów, gdzie powstają koszty związane z eksploatacją pojazdów służbowych, które nie są kontrolowane i są zbyt wysokie. Dzięki zastosowaniu systemu telematycznego możliwe jest zoptymalizowanie każdego z tych obszarów i tym samym zredukowanie kosztów.

Redukcja kosztów paliwa

Koszty paliwa stanowią znaczną część całkowitych kosztów operacyjnych floty, czyli TCO. Choć szacowanie składowych kosztów wydaje się łatwe, w praktyce wartości te mogą odbiegać od rzeczywistych. Pomagamy obniżyć koszty uwzględniając takie czynniki jak styl jazdy kierowców, wybór tras oraz stan techniczny pojazdów.

Redukcja szkodowości i poprawa bezpieczeństwa

Każdy wypadek z udziałem samochodu firmowego to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, ale także negatywny wpływ na reputację firmy. Nasze systemy pozwalają na trwałą poprawę nawyków za kierownicą, a  tym redukują liczbę szkód i przestojów pojazdów.

Kontrola kilometrów służbowych i prywatnych

Każdy wypadek z udziałem samochodu firmowego to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, ale także negatywny wpływ na reputację firmy. Nasze systemy pozwalają na trwałą poprawę nawyków za kierownicą, a  tym redukują liczbę szkód i przestojów pojazdów.

Instalacje w całej Polsce

Realizujemy projekty wchodzące w zakres naszych usług na terenie całej Polski. Jedynie w przypadku najmniejszych instalacji, takich jak alarmy w samochodach osobowych, ograniczamy zasięg naszego działania do Łodzi i okolic. 

Typowe instalacje zamykamy w ciągu kilku dni. Wszyscy klienci mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zdalną lub, jeśli zachodzi ku temu potrzeba, na miejscu instalacji. 

Cena monitoringu pojazdu GPS

Na koszt systemów monitoringu pojazdów GPS składają się następujące elementy:

 • urządzenie monitorujące pojazd (koszt jednorazowy),
 • instalacja i konfiguracja urządzenia/terminala (koszt jednorazowy),
 • szkolenie osób odpowiedzialnych za obsługę systemu monitorowania floty,
 • licencja użycia oprogramowania (zwykle w postaci abonamentu.

Cena urządzeń monitoringu GPS pojazdów

Koszt zakupu urządzeń umożliwiających monitorowanie pozycji i stanu pojazdu w dużej mierze zależy od jego funkcjonalności oraz od renomy producenta, co przekłada się na jakość wykonania urządzenia. Typowo ceny zaczynają się od 300 zł a kończą na 700 zł a nawet więcej. Specjalista przygotowujący wycenę systemy przygotowuje ofertę wariantową, zawierającą różne propozycje cenowe.

Cena instalacji i konfiguracji terminala monitorującego

Koszt instalacji i konfiguracji urządzeń zależna jest od ich ilości i sposobu instalacji i oscylują między 200 a 500 zł. Niższa cena dotyczy samochodu osobowego i prostszych instalacji, a wyższa – samochodów ciężarowych, urządzeń budowlanych i rolniczych. Prosimy o kontakt w celu ustalenia konkretnej ceny.